Ogłoszenia parafialne

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 08-07-2018 r.

  1. Dziś oficjalnie witamy w naszej Parafii nowego Księdza Proboszcza. Z dekretu Księdza Biskupa Jana Tyrawy: Na mocy kan. 523 Kodeksu Prawa Kanonicznego z dniem 2 lipca 2018 r. mianuję Księdza dr. Michała Adamczyka Proboszczem Parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. Jednocześnie z tymże dniem, zgodnie z kan. 190 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, zwalniam Księdza z obowiązków Prefekta w Wyższym Seminarium Duchownym w Bydgoszczy. Posługę proboszczowską Księdza oddaję pod opiekę Maki Bożej Pięknej Miłości. Niech Pani Nakielska i św. Wawrzyniec wypraszają Księdzu Proboszczowi potrzebne łaski w posługiwaniu.
  2. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 20-31 lipca br. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym i w zakrystii po każdej Mszy Św. Podczas pielgrzymki, uczestnicy będą się modlić w intencjach, które w formie pisemnej można składać do przygotowanej skrzynki pielgrzyma, które znajduje się pod chórem. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na pokrycie kosztów transportu pielgrzymki. W tę niedzielę (8VII) pielgrzymi będą dzielić się swoim doświadczeniem i zachęcać do wspólnego wędrowania do Pani Jasnogórskiej.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji biuro parafialne będzie czynne we wtorek, środę i piątek wyłącznie przed południem w godz. od 10.00 do 12.00.
  4. Zapraszamy wszystkich noszących szkaplerz karmelitański do wspólnego nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem k. Chojnic. Wyjazd w poniedziałek 16 lipca o godz. 17:00. Koszt 25 zł., zapisy w zakrystii.
  5. W tym tygodniu wspominać będziemy m.in. w środę – św. Benedykta, patrona Europy; w czwartek – św. Brunona z Kwerfurtu; w piątek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  6. W piątek 13 lipca, w dzień fatimski, o godz. 18.00 Msza Św., a po niej nabożeństwo.
  7. Tego samego dnia zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy Św. Uroczyste zakończenie adoracji o godz. 17.00.
  8. W minionym tygodniu na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy: Tadeusza Wojciechowskiego, Halinę Ciesielską oraz Adam Wełmińskiego. Dzisiaj zmarł Jan Domek, którego pogrzeb odbędzie się w środę. Wieczny odpoczynek…
  9. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Piotr Klinger z Nowego Dworu wraz z Pauliną Blechacz (par. nasza) (z. I)
  10. Zachęcamy do nabycia i lektury „Przewodnika Katolickiego”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.