Ogłoszenia parafialne

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11.08.2019

 1. Przypominamy tzw. wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych: 7.30, 9.30 (Olszewka), 10.00, 12.00, 14.00 (DPS), 19.00. Msze Święte w dni powszednie: o godz. 8.00 i 18.00; biuro parafialne: wtorek i czwartek 9.00-10.00, środa 19.00-20.00 (we wtorki jedynie sprawy intencji mszalnych).
 2. We wtorek przypada 13. dzień miesiąca, stąd zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 3. Uroczystość Wniebowzięcia NMP w czwartek. To jedna z obowiązujących uroczystości w ciągu roku. Msze Święte wg układu letnio-niedzielnego: 7.30 9.30 (Olszewka), 10.00, 12.00, 14.00 (DPS), 19.00. W środę Msze Święte z Uroczystości o godz. 18.00 i 19.00 (szpital). Na zakończenie Mszy pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty, dziękując Bogu za tegoroczne plony. 15 sierpnia to także rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego. Na Mszy Świętej o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, po Niej złożenie wiązanek przy pomniku katyńskim oraz przemarsz na rynek.
 4. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu na czas prac konserwatorskich, także w tym tygodniu, od godz. 17.00.
 5. Wyjazd Kobiet do Szymanowa (rekreacyjno-formacyjny; Żelazowa Wola, Warszawa (Muzeum Chopina), Niepokalanów) odbędzie się w dniach 24-25.08.19 (sobota-niedziela). Zapisy w zakrystii do dnia 15 sierpnia. Koszt: 250 zł.
 6. Dziękujemy tym z Parafian, którzy włączyli się już w akcję „adopcji” trawnika za liczną frekwencję na niedzielnym spotkaniu, zwłaszcza za przygotowanie terenu do dnia św. Wawrzyńca. Zarezerwowana jest jeszcze ta część terenu, na której znajdują się groby. Jeśli są osoby – myślimy zwłaszcza o tych, którzy nie mają w Nakle grobów swoich bliskich, a chcieliby właśnie z pamięcią o nich podjąć się opieki tej przestrzeni, prosimy o osobisty kontakt (chodzi nie o groby, ale teren wokół nich).
 7. Dziękujemy także Panom i Paniom, którzy w minionym tygodniu pomagali w sprzątaniu kościoła czy kładzeniu krawężników. Także i w tym tygodniu prosimy chętnych Panów, którzy mieliby czas w sobotę (w godz. 8.00-14.00) do pomocy przy kładzeniu krawężników; także chętne Panie, również w sobotę (w godz. 9.00-11.00), do pomocy w sprzątaniu kościoła.
 8. W tym tygodniu zostały podreperowane schody do kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe: przelane na konto czy złożone w biurze parafialnym. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Podziękowania także od ks. Waldemara, który w zeszłą niedzielę kwestował na podejmowane działania oraz od dzieci ze świetlicy w Fordonie, na które wcześniej zbierała ofiary Siostra Szarytka.
 9. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W dzisiejszym numerze m.in. o powrocie do katedry odnowionego obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, o tzw. pielgrzymkach „na apostoła”; wyjaśnienia dotyczące rozmaitych ekskomunik oraz o szkole w Czadzie, na którą także my się składaliśmy.
 10. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Tomasz Paweł Jegier (zam. os. B. Krzywoustego, par. nasza) wraz z Anitą Marią Jegier (zam. os. B. Krzywoustego, par. nasza), zap. II; Gawlak Maciej (zam. ul. J. Kilińskiego, par. nasza) wraz z Martyną Marią Piechocińską (zam. ul. J. Kilińskiego, par. nasza), zap. II. Kto wiedziałby o przeszkodach w zwarciu tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji narzeczonych: Matko Boża, Pani Nakielska – módl się za nimi.
 11. W minionym tygodniu na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy: Tadeusza Radeckiego (ul. Hallera) oraz Jadwigę Kozłowską. W intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek…

٭٭٭

 1. Rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej. Bliższe informacje na stronie internetowej Seminarium. Studia teologiczne w PIKCH w Bydgoszczy: magisterskie zaoczne Studia teologiczne, 2-letnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne, roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej.Więcej informacji na stronie: www.bydgoskateologia.pl
 2. Przypominamy, aby zarezerwowane intencje mszalne regulować najpóźniej na 2 tygodnie przed umówionym terminem.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.08.2019

 1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Waldemara Pawelca SAC, który pracuje na Ukrainie w Dowbyszu. Po Mszy Świętej będzie kwestował, kto może, prosimy, niech wesprze Jego działania duszpasterskie i gospodarcze.
 2. Przypominamy tzw. wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych: 7.30, 9.30 (Olszewka), 10.00, 12.00, 14.00 (DPS), 19.00. Msze Święte w dni powszednie: o godz. 8.00 i 18.00; biuro parafialne: wtorek i czwartek 9.00-10.00, środa 19.00-20.00.
 3. Trwamy w miesiącu sierpniu związanym z rozmaitymi ważnymi rocznicami w naszej Ojczyźnie. Z tej racji tradycyjnie zachęcamy do dobrowolnej rezygnacji z alkoholu, jako do ofiary w intencji trzeźwości Narodu oraz pomyślności Polski.
 4. We wtorek przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
 5. Uroczystość patronalną naszej parafii będziemy przeżywać w sobotę 10 sierpnia. Uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. Krzysztof Wiśniewski, dziekan naszego dekanatu, o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu I środa miesiąca sierpnia. Spotkanie AŻR po Mszy Świętej o godz. 8.00.
 7. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu na czas prac konserwatorskich od godz. 17.00.
 8. Wyjazd Kobiet do Szymanowa (rekreacyjno-formacyjny; Żelazowa Wola, Warszawa (Muzeum Chopina), Niepokalanów) odbędzie się w dniach 24-25.08.19 (sobota-niedziela). Zapisy w zakrystii. Koszt: 250 zł.
 9. Bardzo prosimy chętnych Panów, którzy mieliby czas w sobotę (w godz. 8.00-14.00), do pomocy w kładzeniu krawężników; także chętne Panie, również w sobotę (w godz. 9.00-11.00), do pomocy w sprzątaniu kościoła.
 10. Dziękujemy także tym z Parafian, którzy włączyli się już w akcję „adopcji” trawnika. Tych i wszystkich chętnych zapraszam, na ile to możliwe, na wspólne spotkanie do kościoła dziś, w niedzielę, na godz. 18.00.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe: przelane na konto czy złożone w biurze parafialnym, także za ufundowaną dla kościoła ławkę organową. Bóg zapłać za zrozumienie.
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W dzisiejszym numerze m.in. o samotności osób starszych uwięzionych we własnych domach, o ekskomunice za nagrywanie spowiedzi, o selektywnej aborcji dziewczynek w Indiach czy o kleszczach.
 13. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Tomasz Paweł Jegier (zam. os. B. Krzywoustego, par. nasza) wraz z Anitą Marią Jegier (zam. os. B. Krzywoustego, par. nasza), zap. I; Gawlak Maciej (zam. ul. J. Kilińskiego, par. nasza) wraz z Martyną Marią Piechocińską (zam. ul. J. Kilińskiego, par. nasza), zap. I; Karol Olejniczak (zam. ul. Kilińskiego, par. nasza) wraz z Weroniką Wendland (zam. ul. Bohaterów, par. nasza). Kto wiedziałby o przeszkodach w zwarciu tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji narzeczonych: Matko Boża, Pani Nakielska – módl się za nimi.
 1. W minionym tygodniu na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy: Karola Janke (ul. Polna), Leokadię Kopta (os. Łokietka), Teresę Jankowską (ul. Sądowej). Zmarł także Tadeusz Radecki. Jego pogrzeb w pon. o godz. 14.00. W intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek…

٭٭٭

 1. Rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej. Bliższe informacje na stronie internetowej Seminarium. Studia teologiczne w PIKCH w Bydgoszczy: magisterskie zaoczne Studia teologiczne, 2-letnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne, roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej.Więcej informacji na stronie: www.bydgoskateologia.pl
 2. Przypominamy, aby zarezerwowane intencje mszalne regulować najpóźniej na 2 tygodnie przed umówionym terminem.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA  28.07.2019

 1. Przypominamy tzw. wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych: 7.30, 9.30 (Olszewka), 10.00, 12.00, 14.00 (DPS), 19.00. Msze Święte w dni powszednie: o godz. 8.00 i 18.00; biuro parafialne: wtorek i czwartek 9.00-10.00, środa 19.00-20.00.
 2. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień związany z rozmaitymi ważnymi rocznicami w naszej Ojczyźnie. Z tej racji tradycyjnie zachęcamy do dobrowolnej rezygnacji z alkoholu, jako ofierze w intencji trzeźwości Narodu oraz pomyślności Polski.
 3. Uroczystość patronalną naszej parafii będziemy przeżywać w sobotę 10 sierpnia. Uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. Krzysztof Wiśniewski, dziekan naszego dekanatu, o godz. 18.00.
 4. Na czas prac konserwatorskich czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. Wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi niosą nasze intencje, my pamiętajmy o nich.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – spotkanie SWP, I piątek miesiąca (spowiedź w godz. 7.00-8.00; 17.00-18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17.00-18.00), I sobota miesiąca (nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP) oraz I niedziela miesiąca (o 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP). Przypominamy, że pierwszopiątkowa Msza Święta o godz. 7.00 odprawiana jest przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Odwiedziny chorych w okresie wakacyjnym były zawieszone. Gdyby jednak byli chętni do skorzystania z posługi sakramentalnej w I sobotę sierpnia, proszę zgłosić to w zakrystii lub biurze parafialnym.
 8. Wyjazd Kobiet do Szymanowa (rekreacyjno-formacyjny; Żelazowa Wola, Warszawa (Muzeum Chopina), Niepokalanów) odbędzie się w dniach 24-25.08.19 (sobota-niedziela).
 9. Dziękuję za ofiary złożone z okazji niedzieli remontowej. Także tym Parafianom i Sympatykom naszej fary, którzy przelali ofiary na konto Parafii. Bóg zapłać!
 10. Dziękuję Rycerzom Kolumba i Panom, którzy się zgłosili za kolejny etap prac przy alejkach. Dziękuje także Paniom, które się zgłosiły do pomocy w sprzątaniu kościoła. Panie proszę także o pomoc w kolejną sobotę (godz. 9.00-10.00). Dziękuję także tym z Parafian, którzy włączyli się już w akcję „adopcji” trawnika. Tych Państwa zapraszam, na ile to możliwe, na wspólne spotkanie do kościoła w przyszłą niedzielę na godz. 18.00.
 11. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W dzisiejszym numerze m.in. o zaufaniu (temat numeru), o problemach w służbie zdrowia, o Bałtyku, który staje się pustynią, a w dodatku diecezjalnym o pielgrzymce oraz świadectwo kapłana, który wygrał walkę z alkoholem.
 12. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Paweł Kosmatka (zam. ul. Sądowa, par. nasza) wraz z Joanną Nowak (zam. ul. Sądowa, par. nasza), zap. II; Adrian Piotr Marczewski (zam. os. Łokietka, par. nasza) wraz z Kingą Anną Bauza (zam. Rynek, par. nasza), zap. II; Mikołaj Korniluk (zam. os. Kazimierza Wielkiego, par. nasza) wraz z Mileną Dombrowską (os. Kazimierza Wielkiego, par. nasza), zap. II; Karol Olejniczak (zam. ul. Kilińskiego, par. nasza) wraz z Weroniką Wendland (zam. ul. Bohaterów, par. nasza). Kto wiedziałby o przeszkodach w zawarciu tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji narzeczonych: Matko Boża, Pani Nakielska – módl się za nimi.
 1. W minionym tygodniu zmarł Stanisław Bociek (ul. Dąbrowskiego), Elżbieta Sobczak (os. Łokietka), Stanisława Sulikowska (Bielawy), Karol Janka (ul. Polna, pogrzeb we wtorek o godz. 11.00), Leokadia Kopta (os. Łokietka, pogrzeb we wtorek o godz. 13.00) oraz Teresa Jankowska (ul. Sądowa, pogrzeb w środę o godz. 13.00). W intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek…

٭٭٭

 14. Rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej. Bliższe informacje na stronie internetowej Seminarium. Studia teologiczne w PIKCH w Bydgoszczy: magisterskie zaoczne Studia teologiczne, 2-letnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne lub roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej. Więcej informacji na stronie: www.bydgoskateologia.pl.

15. Przypominamy, aby zarezerwowane intencje mszalne regulować najpóźniej na 2 tygodnie przed umówionym terminem.