Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś II Niedziela Adwentu. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce przeżywamy pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Msze Święte roratnie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a katechezy poświęcone darom Ducha Świętego. Zapraszamy.
 2. W zeszłym tygodniu pobłogosławiliśmy opłatki, które są dostępne w zakrystii, także świece „Caritas” – duże w kwocie 15 zł, małe – 5 zł.
 3. Gościmy dziś Przedstawicieli III Zakonu Paulistów, którzy proponują nam Słowo na każdy dzień (2019 r.), także Pismo Święte do słuchania. Często mówimy, że nie rozumiemy Biblii. Właśnie oferowane pomoce pomagają nam w lekturze Pisma Świętego. Pamiętajmy – mówił św. Hieronim – Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.
 4. Trwa nadal Mała Peregrynacja. Cieszymy się, że jest wiele chętnych Rodzin, także osób samotnych, które pragną zaprosić Maryję do swojego mieszkania. Maryja przychodzi zawsze ze swoim Synem. Kto zaprasza Maryję zaprasza przede wszystkim Jezusa Chrystusa, a On niesie pokój i miłość. Zachęcamy.
 5. Przypominamy o czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, także o tym, że kruchta otwarta jest zawsze w ciągu dnia. Prosimy tylko o zamykanie drzwi – kościół jest ogrzewany. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Wieczorze uwielbienia oraz we wczorajszej Godzinie łaski. Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę! Modlitwa burzy mury.
 6. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch ks. Robert zaprasza na spotkanie w niedzielę 16 grudnia po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 7. Pozostało jeszcze kilka płyt z Peregrynacji Kopii Ikony Jasnogórskiej. W zakrystii istnieje możliwość ich zakupu, także kalendarza na rok 2019, upamiętniającego to wydarzenie (z wizerunkiem prezbiterium). Przyjmujemy zapisy na ich dodruk.
 8. Dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na miarę możliwości, kto może, starajmy się wesprzeć tam posługujących i żyjących. Ofiary na ten cel są zbierane do puszek.
 9. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w charytatywne propozycje. To przecież nie tylko pieniądze, to także dobre chęci, czas, uwaga… Pan Bóg to wszystko zwróci. Bóg zapłać. Tytki, o których było wcześniej, prosimy dostarczyć do zakrystii do dnia 13 grudnia. A jeśli kogoś na to nie stać, a chciałby, niech się nie smuci, a pamięta, że obok jałmużny można wspierać innych przez modlitwę, post, pomoc, dobre słowo, spojrzenie czy uśmiech.
 10. Koncert Betlejem w Bydgoszczy odbędzie się w Hali Łuczniczka 5 stycznia o godz. 18.00. Ruszyła już sprzedaż internetowa biletów na stronie internetowej: bilety24.pl
 11. W tym tygodniu w czwartek wspominamy w środę NMP z Guadalupe, w czwartek św. Łucję, w piątek św. Jana od Krzyża – patrona Księdza Biskupa. Pamiętajmy o Nim w modlitwie, a w te grudniowe dni o ofiarach stanu wojennego.
 12. Na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu: Wojciecha Wieczorka (ul. Kilińskiego) oraz Helenę Kozłowską (ul. Powstańców Wlk.). Zmarła także Zofia Świderska (ul. Bydgoska), jej pogrzeb w środę o godz. 12.00. W intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek…

Z naszej Wspólnoty odeszła także mała Iga. Jej ciało złożyliśmy na cmentarzu w piątek. Modliliśmy się za Nią, teraz Ona modli się za nas. Z pewnością mamy teraz u Boga kogoś, kto nam może pomóc. Rodzice Igi z serca dziękują Wszystkim za wszystko…

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.