Ogłoszenia parafialne

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16-09-2018 r.

 1. Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna już w zwykłych godzinach. Przypominamy, że przed południem można załatwiać wyłącznie sprawy związane z intencjami mszalnymi. Formalności ślubne załatwia się jedynie w środę.
 2. Przypominamy także o czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, a w niedzielę od godz. 17.30.
 3. W naszym parafialnym przedszkolu posiadamy kilka wolnych miejsc dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.
 4. Wczoraj odbyła się piesza pielgrzymka do Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni. Pielgrzymom dziękujemy za omodlenie naszej Parafii i przedstawienie Ukrzyżowanemu intencji zanoszonych tu w nakielskiej Farze.
 5. Pielgrzymka autokarowa do Górki Klasztornej planowana jest na dzień 21 września. Wyjazd o godz. 9.00, przyjazd ok. godz. 15.00. Koszt 20 zł. Zapisy: Maria Kaźmierczak 785 519 882.
 6. „Stadion Młodych” – spotkanie na PGE Narodowym w Warszawie – informacje na plakacie. W planie m.in. adoracja, konferencje, koncerty i niespodzianki. Wypełnijmy stadion – zachęcają Organizatorzy młodych, ale także każdego, kto chce uwielbić Boga.
 7. Młodzież licealną i studentów zaprasza na spotkanie ks. Dominik, chcący utworzyć przy parafii grupę młodzieżową. Spotkanie odbędzie się we wtorek (w święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polskiej Młodzieży) po Mszy Świętej wieczornej.
 8. Katecheza przedmałżeńska z kursem tańca prowadzonym przez profesjonalnego instruktora to propozycja nieodległej parafii św. Maksymiliana Kolbe na Osowej Górze w Bydgoszczy. Liczba miejsc ograniczona. Początek katechez 8 października. Szczegóły na plakacie.
 9. Uroczysta Msza Święta inaugurująca manewry harcerskie w sobotę 22 września o godz. 10.00.
 10. W środę Nowenna do NMP także po Mszy Świętej o godz. 18.00 połączona z katechezą dla dorosłych. Prosimy o wrzucanie do skrzynki intencji modlitewnych na wieczorną nowennę. Temat katechezy dla dorosłych w najbliższą środę: Czy stworzenie może być rodzicem Stworzyciela? Kilka uwag o Bożym Macierzyństwie Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 11. Oczekując nawiedzenia Maryi w kopii Ikony Jasnogórskiej pamiętajmy, że w naszej świątyni jest ikona Matki Bożej Pięknej Miłości. Już dziś myślmy o tym, jak przyjąć Ją do naszego domu. Prośmy Maryję o przymnożenie miłości w małżeństwach, rodzinach, wspólnotach. W zakrystii – od poniedziałku do soboty – można nabywać emblematy pomocne do wystroju okien na czas peregrynacji.
 12. W tym tygodniu wspominamy m.in.: we wtorek – św. Stanisława Kostkę, w piątek – św. Mateusza.
 13. Dziś tzw. niedziela remontowa. Dziękujemy za złożone ofiary. Przedstawicieli Rady Parafialnej zapraszamy do przeliczenia i zdeponowania dzisiejszej składki. W tym tygodniu zakupiliśmy 7 ton ekogroszku na ogrzewanie naszej Fary.
 14. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Artur Lipiński (par. nasza) i Joanna Przybylska (par. pw. św. Mikołaja i bł. M. Kozala w Krostkowie) – zap. II; Tomasz Gorączkowski (par. nasza) wraz z Darią Gordon (par. pw. św. Marcina w Wyrzysku) – zap. I; Szymon Niemczewski (par. nasza) wraz z Alicją Maison (par. św. Stanisława w Nakle) – zap. I

Kto wiedziałby o przeszkodach w zwarciu tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji narzeczonych: Matko Boża, Pani Nakielska – módl się za nimi.

 1. Na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu: Zdzisława Małkowskiego (Wzgórze Wodociągowe) oraz Piotra Lepperta. Zmarł także Stefan Kubacki (Kazimierza Wielkiego; pogrzeb we wtorek o godz. 14.00). W intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek…
 2. Zapraszamy do nabycia i lektury „Przewodnika Katolickiego”.