Ogłoszenia parafialne

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28-10-2018 r.

  1. Serdecznie dziękujemy o. Pallotynom, o. Emilianowi i o. Aleksandrowi, za ofiarny misyjny trud i obiecujemy modlitwę. Niech Duch Święty prowadzi Was i umacnia. Szczęść Boże!
  2. Osób, którym należy podziękować za pomoc w organizacji i przeżyciu Misji, w tym Peregrynacji jest wiele. W imieniu wszystkich Parafian dziękuję p. Adamowi Dydule i Piotrowi Boińskiemu, także p. Wojciechowi Kleparskiemu i Antoniemu Gostomskiemu; p. Ewie Kowalskiej, Ewie Bogusz, Marii Kaźmierczak, Marzenie Grzegorek. Za ofiarowane świece ołtarzowe Właścicielom sklepu „Krzyś”; za przygotowanie, wydruk i sfinansowanie informatora misyjnego Państwu Juszczak i p. Magdalenie Łusiak; p. Annie Maćkowskiej za przygotowanie wystawy wspominającej peregrynację z roku 1978; p. Darii Kulińskiej za wystrój kościoła, także na czas Dnia Papieskiego; za pomoc w strojeniu także Rodzinie Grudzka i p. Joli Gaca. Szczególne podziękowania należą się Państwu Murawskim, zwłaszcza p. Ewie, za ofiarne upiększenie (i upiększanie) naszej świątyni – kwiatami i wstęgami. Dziękuję Policji, Strażakom, Harcerzom, Rycerzom Kolumba, AŻR, SWP, DK, Neokatechumenatowi, Służbie Liturgicznej, Młodzieży, Parafialnemu Przedszkolu, Pocztom sztandarowym, Organizatorom nawiedzenia w Olszewce, Dyrekcji i Pracownikom DPS. Bez wątpienia wielu pominąłem. Tym wszystkim, o których zaangażowaniu nawet nie wiem – bardzo dziękuję. Byli bowiem i szyjący, i prasujący, przewożący czy dostarczający (np. bukszpan) itp. Dziękuję Wszystkim. Osobno pragnę także podziękować Władzom Miasta za oflagowanie ulic na czas tych wyjątkowych dni!Dziękuję Wam wszystkim, Drodzy Parafianie, za obecność i modlitwę podczas całych misji. Tego niezmiernie potrzebujemy!!! My i Inni. I za spowiedzi, i za ofiarowane Komunie Święte, i za świadectwo wiary. Trwajmy w nawracaniu się! Niech nasza Wspólnota Parafialna staje się coraz bardziej Wspólnotą modlitwy oraz miłości. Wszystkim za wszystko – Bóg zapłać!
  1. Mała Peregrynacja, czyli peregrynacja Ikony Matki Bożej Pięknej Miłości po naszych domach rozpocznie się 4 listopada na Mszy Świętej o godz. 10.00. Ma to być przedłużenie ostatnich wydarzeń. Pomyślmy jak i kiedy przyjmiemy Matkę Bożą. Więcej na ten temat będzie w następną niedzielę.
  2. W tym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Msza Święta z procesją na cmentarzu o godz. 13.00. Msza Święta w Olszewce o 9.30, w DPS o godz. 16.00, a w szpitalu dzień wcześniej, w środę o godz. 19.00. W tym dniu składamy ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej. Dziękujemy.
  3. W Dzień Zaduszny Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 modlitwy za zmarłych wraz z procesją w kościele. Tego dnia także różaniec i wymienianki w Olszewce. Harcerze natomiast w dzień zaduszny zapraszają na Apel Poległych Harcerzy i Powstańców Wielkopolskich – na cmentarzu o godz. 16.00.
  4. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch śladami o. Pio (20-27.07.2019; koszt 2690 zł; więcej informacji i zapisy u ks. Roberta do końca listopada.), natomiast ks. Mirosław Jasiński pielgrzymkę do Ziemi Świętej (16-23 luty 2019; więcej informacji u ks. Michała Zawartowskiego z par. św. Stanisława)
  5. Bardzo dziękuję za ofiary złożone z racji niedzieli remontowej i misji, a Radzie Parafialnej za pomoc w ich przeliczeniu i zdeponowaniu.
  6. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe można składać do końca października, roczne – do końca listopada. Wymienianki jednorazowe rozpoczniemy do modlitwy różańcowej 2 listopada (2-8.11.18).
  7. Zapraszamy do nabycia i lektury „Przewodnika Katolickiego”.
  8. Prosimy także nie zapominać o modlitwie w intencji małej Igi.