Ogłoszenia parafialne

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14.07.2019

 1. Przypominamy tzw. wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych: 7.30, 9.30 (Olszewka), 10.00, 12.00, 14.00 (DPS), 19.00. Msze Święte w dni powszednie: o godz. 8.00 i 18.00; biuro parafialne: wtorek i czwartek 9.00-10.00, środa 19.00-20.00. W tym tygodniu nie będą załatwiane sprawy związane z sakramentem małżeństwa!
 2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 10.00 uroczyste wprowadzenie relikwii Hanny Chrzanowskiej, błogosławionej pielęgniarki. Witamy w naszej wspólnocie diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia, ks. dr. Szymona Gołotę. Pod chórem na stoliku jest wyłożona skrzynka, także kartki i długopis, do której można wrzucać intencje modlitewne za wstawiennictwem bł. Hanny. W tych intencjach w Ziemi Świętej na Górze Błogosławieństw zostanie odprawiona Msza Święta.
 3. Prace renowacyjne przy polichromiach rozpoczną się w najbliższy poniedziałek. Proszę o modlitwę w intencji konserwatorów. Dziękuję także dwóm naszym Parafiankom za pomoc w formalnej realizacji tego projektu. Na czas tych prac czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. Grupa nakielska, Srebrna, Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszy z naszej fary w sobotę 20. lipca po Mszy Świętej o godz. 6.00. Wtedy też ks. Igor będzie sprawował Eucharystię w intencji wszystkich ofiarodawców, dobroczyńców i sponsorów tegorocznej pielgrzymki. Pakowanie bagaży…
 5. Na ławkach wyłożone są koperty z kartkami, na których można napisać intencje, w jakich pielgrzymi będą się modlić w trakcie drogi. Zostaną one złożone na Jasnej Górze, gdzie również będą omodlone. Ofiary złożone przy okazji intencji zostaną przekazane na posiłki dla pielgrzymów w trakcie drogi.
 6. Ksiądz Igor zaprasza na Apele Jasnogórskie, które odbędą się od poniedziałku do piątku o godzinie 21.00 przy grocie Matki Bożej. Będzie to duchowe przygotowanie do przeżycia pieszej pielgrzymki grupy Srebrnej na Jasną Górę.
 7. Rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej. Bliższe informacje na stronie internetowej Seminarium.
 8. Wyjazd Kobiet do Szymanowa (rekreacyjno-formacyjny; Żelazowa Wola, Warszawa (Muzeum Chopina), Niepokalanów) planowany jest w dniach 24-25.08.19 (sobota-niedziela).
 9. Roman Siuchniński organizuje pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd 23 lipca o godz. 7.30 spod naszej fary, cena 30 zł., zapisy w zakrystii.
 10. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi nabór na studia teologiczne magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Rekrutacja do 9 września. Więcej informacji poniżej.
 11. Za tydzień niedziela remontowa. Dziękujemy Starostwu za przyznaną nam dotację – pomoc w realizacji wspomnianego projektu.
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W dzisiejszym numerze m.in. o roku 2030 i katastrofie ekologicznej, o odejściach kapłanów, o tzw. chwilówkach, a w strefie smaku o fasolce szparagowej.
 13. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Wojciech Serówka, (st. wol., zam. Olszewka, par. nasza) wraz z Martyną Katarzyną Szefler (st.wol., zam. Szychowie, par. Kowalewo Pomorskie), zap. II; Karol Olejniczak (st. wol., zam. ul. Bohaterów, par. nasza) wraz z Weroniką Wendland (st. wol., zam. ul. Kilińskiego, par. nasza), zap. II; Robert Wiatr (st. wol., zam. Samostrzel, par. Sadki) wraz z Magdaleną Wajer (st. wol., zam. Samostrzel, par. Sadki), zap. II. Kto wiedziałby o przeszkodach w zwarciu tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji narzeczonych: Matko Boża, Pani Nakielska – módl się za nimi.
 1. W minionym tygodniu zmarł Henryk Poszwa (os. Łokietka). W intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek…

٭٭٭

 1. Studia teologiczne w PIKCH w Bydgoszczy: magisterskie zaoczne Studia teologiczne; 2-letnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne; roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej. Więcej informacji na stronie: www.bydgoskateologia.pl
 1. Przypominamy, aby zarezerwowane intencje mszalne regulować najpóźniej na 2 tygodnie przed umówionym terminem.