Parafia pw. Świętego Wawrzyńca w Nakle nad Notecią

III NIEDZIELA ADWENTU  15.12.2019

  1. Dzisiaj niedziela adwentu, zachęcamy do udziału w Mszach Świętych roratnich.
  2. Dzieci i młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na figurkę do szopki w naszym kościele. Przynieść ją należy do soboty 21 grudnia, rozstrzygnięcie konkursu w przyszłą niedzielę na Mszy o 12.00. Prosimy nie wykonywać figurek Świętej Rodziny. Najpiękniejsze figurki będą dekoracją tegorocznego żłóbka.
  3. Od adwentu wznowiliśmy w naszej parafii peregrynację kopii cudami słynącego obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Zaprośmy Maryję do naszych domów. W zakrystii można zarezerwować termin nawiedzenia (zawsze od Mszy Świętej o godz. 18.00 do Mszy Świętej godz. 18.00).
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu jak zwykle od godz. 15.00.
  5. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowanie (I klasy szkół średnich) odbędzie się dziś (niedziela) po Mszy Świętej o godzinie 12.00.
  6. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na nowe stroje dla ministrantów i lektorów oraz na letni wyjazd.
  7. Studium Duchowości Carmelitanum przy Prymasowskim Instytucie Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza rekrutację na koleją edycję szkoły, która trwa do 30 grudnia. Więcej informacji w gablocie.
  8. Wyjazd do Filharmonii Pomorskiej na koncert kolęd w wykonaniu chóru akademickiego UKW odbędzie się 17 grudnia o godzinie 17.15 z parkingu przy kościele św. Wawrzyńca.
  9. Przypominamy o pielgrzymkach do Medjugorie i na Dolny Śląsk. Szczegóły poniżej.

10.Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w przyszłą sobotę w godz. 9.00-10.30, 11.00-12.00, 15.00-16.30 (Olszewka 15.00-16.00), 18.00-19.00. W parafii pw. św. Stanisława spowiedź w środę, w par. pw. NMP Królowej Polski w czwartek. W gablocie informacje dotyczące spowiedzi w innych parafiach dekanatu. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w czasie przedpołudniowym, kiedy będzie więcej kapłanów. Pamiętajmy o warunkach spowiedzi: rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, szczere wyznanie, zadośćuczynienie!!!

11.Ze względu na spowiedzi w dekanacie kancelaria parafialna nie będzie już czynna popołudniami. W przypadku nagłych spraw, prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszach Świętych o godz. 18.00. Z tej samej racji w tym tygodniu będą utrudnienia w skorzystaniu ze spowiedzi w naszej farze.

12.Można jeszcze nabywać opłatki oraz wigilijne świece Caritas – małe świece 6 zł, za duże 15 zł.

13.W zeszłym tygodniu na rzecz Kościoła na Wschodzie zebraliśmy 728 zł. Dziś Rycerze Kolumba zbierają trwałe produkty dla Polaków na Białorusi. Przy tej okazji dziękuję Rycerzom, Strażakom z OSP, Przedszkolu Katolickiemu i Wszystkim, którzy wsparli proponowane dzieła charytatywne.

14.Dziś niedziela remontowa. Dziękujemy za ofiary, także za składane drogą elektroniczną, w kancelarii parafialnej czy przekazywane przez innych. Wielkie Bóg zapłać!

15.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W tym numerze m.in. o przyszłości Kościoła – rozmowa z abp. Muszyńskim, artykuł Po co nam biskupi?,  o dzieciach w żałobie, o lęku, o nieposłuszeństwie, w strefie dobrego smaku o miodzie, a w dodatku diecezjalnym relacja z konsekracji dziewicy i rocznicy Radia Maryja.

16.Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła Anna Beyer (ul. Kilińskiego). Jej pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 W intencji zmarłych Wieczny odpoczynek…

٭٭٭

17.Pielgrzymka do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina), odbędzie się w dniach 27 czerwca – 5 lipca 2020 r. (I. wpłata 300 zł do końca grudnia). Zwiedzamy również: Budapeszt, Zagrzeb, Jeziora Plitwickie, Wodospady Kravica, Mostar, Split, Tahaline, Ludbreg, wejście na Górę Objawień, które trwają po dzień dzisiejszy, wejście na Górę Krzyża, zwiedzanie samego Medjugorie. Koszt 1850 zł i 60 euro. Zapisy u ks. Igora

18.Ks. Dominik zaprasza na pielgrzymkę na Dolny Śląsk z Pragą w dniach 12-17 czerwca 2020 r. (od piątku po Bożym Ciele). W programie m.in. Wrocław, Trzebnica z grobem św. Jadwigi, twierdza w Srebrnej Górze, Klasztor Księgi Henrykowskiej z pierwszym zdaniem po polsku, sztolnie w Walimiu, sanktuarium w Wambierzycach, Zamek Książ, malownicza Świdnica, opactwo w Krzeszowie, Zamek Czocha, uzdrowisko w Cieplicach Zdroju i Oleśnica, czyli rodzinne miasto ks. Dominika. Koszt 1400 zł plus wstępy (180 zł i 15 Eur). Zapisy w zakrystii i u ks. Dominika.

19.W gablocie została wywieszona informacja nt. powstałego w Bydgoszczy pierwszego w regionie Centrum NOWE ŻYCIE, którego zdaniem jest służba małżeństwom w zakresie diagnozy i leczenia niepłodności metodą NaProTechnologii. Zespół tworzą lekarze, fizjoterapeuta, dietetyki i psycholog (www.nowe-zycie.pl, 52-5108900).

20.Msza Święta dla Małżeństw niesakramentalnych odprawiana jest w Bydgoszczy w kościele oo. Jezuitów w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.niesakramentalni.pl.

21.Przypominamy, aby zarezerwowane intencje mszalne regulować najpóźniej na 2 tygodnie przed umówionym terminem.

22.Ostrzeżenie. Komunalne przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Nakle nad Notecią informuje o próbach wyłudzenia pieniędzy przez osoby podające się za pracowników Spółki. Oświadczamy, że nasi pracownicy nie wypłacają gotówką nadpłat za należności wobec naszej firmy. Pracownicy Spółki posiadają legitymacje służbowe, które można zweryfikować dzwoniąc na nr telefonu 52 3854024. O każdym przypadku próby oszustwa prosimy zawiadamiać  Komendę Powiatową Policji w Nakle nad Notecią.

23.Apel. W świetle ostatnich zdarzeń zaistniałych na terenie Polski (Szczyrk) jak również na terenie powiatu nakielskiego ( Nakło nad Notecią, Mrocza) Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apeluje o rozważenie zamontowania w domach czujek:  stężenia gazu palnego (sieciowego, propanu-butanu z butli)  oraz tlenku węgla (czadu). Koszt wyposażenia mieszkania w takie czujki jest niewspółmiernie niski do korzyści, jakie daje ich zastosowanie.  Pamiętajmy – czujka może uratować Nam i Naszym bliskim życie! Pamiętać należy także o tym, aby w żadnym wypadku nie zasłaniać kratek wentylacyjnych w naszych mieszkaniach, ponieważ to one dbają o prawidłową wentylację w pomieszczeniach

Zamknij