Parafia pw. Świętego Wawrzyńca w Nakle nad Notecią

2 NIEDZIELA ZWYKŁA  19.01.2020

 1. Dziś II Niedziela okresu zwykłego w roku liturgicznym. Rozpoczynamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy w modlitwach o naszych braciach i siostrach w wierze.
 2. Przygotowujemy się do obchodów 100. lecia powrotu Nakła do Macierzy. Początek uroczystości w poniedziałek o godz. 11.20 na ul. Hallera, Msza Święta koncelebrowana przez wszystkich księży posługujących w Nakle o godz. 13.00 w naszej farze. Uroczystej Mszy Świętej będzie przewodniczyć Ksiądz Dziekan Krzysztof Wiśniewski, a kazanie wygłosi ks. prob. Andrzej Rumocki. Więcej informacji na plakacie. Panu mgr. Mariuszowi Gratkowskiemu dziękujemy za dzisiejsze prelekcje.
 3. Msze Święte w dni powszednie i kancelaria parafialna wg porządku kolędowego. Więcej informacji poniżej.
 4. Przypominamy peregrynacji kopii cudami słynącego obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie kolędowym bez zmian – w czwartek od godz. 15.00 do 18.00.
 6. Spotkanie Towarzystwa św. Wojciecha w środę na Mszy Świętej o godz. 18.00.
 7. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. o tym jak ocalić wiarę w czasach zamętu, o ekumenizmie, uwięzionej zakonnicy i fake newsach XIX w., o tym czy jesteśmy antysemitami czy tekst ks. Rafała Muzolfa Teściowa oraz „dobra żona”.
 8. Wizyty duszpasterskie w tym tygodniu wg planu (gablota/strona parafii). Dziękujemy za ofiary składane przy okazji nawiedzin, także za dzisiejsze, złożone z racji tzw. niedzieli remontowej.
 9. Zmarł Leszek Skaliński, pogrzeb w środę o godz. 12.00. W intencji zmarłych Wieczny odpoczynek…

٭٭٭

 1. Kancelaria parafialna jest czynna wg porządku kolędowego, a więc przedpołudniami – we wtorek (tylko sprawy intencji mszalnych), czwartek (wszelkie formalności); popołudniami – jedynie w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00 (wszelkie formalności).
 2. Msze Święte w okresie kolędowym jedynie rano (8.00) z wyjątkiem śród (8.00, 18.00 wraz z nowenną) oraz sobót (8.00, 18.00, 19.00 szp.), także I. piątku miesiąca (7.00, 8.00, 18.00).
 3. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignacjanum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny – w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Więcej informacji: kursbiblijny.deon.pl lub pod adresem: ks. Zbigniew Marek SJ, ul. Zaskale 1, 30-250 Kraków, „Kurs Biblijny”.
 4. Pielgrzymka do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina), odbędzie się w dniach 27 czerwca – 5 lipca 2020 r. (I. wpłata 300 zł do końca grudnia). Zwiedzamy również: Budapeszt, Zagrzeb, Jeziora Plitwickie, Wodospady Kravica, Mostar, Split, Tahaline, Ludbreg, wejście na Górę Objawień, które trwają po dzień dzisiejszy, wejście na Górę Krzyża, zwiedzanie samego Medjugorie. Koszt 1850 zł i 60 euro. Zapisy u ks. Igora
 5. Dominik zaprasza na pielgrzymkę na Dolny Śląsk z Pragą w dniach 12-17 czerwca 2020 r. (od piątku po Bożym Ciele). W programie m.in. Wrocław, Trzebnica z grobem św. Jadwigi, twierdza w Srebrnej Górze, Klasztor Księgi Henrykowskiej z pierwszym zdaniem po polsku, sztolnie w Walimiu, sanktuarium w Wambierzycach, Zamek Książ, malownicza Świdnica, opactwo w Krzeszowie, Zamek Czocha, uzdrowisko w Cieplicach Zdroju i Oleśnica, czyli rodzinne miasto ks. Dominika. Koszt 1400 zł plus wstępy (180 zł i 15 Eur). Zapisy w zakrystii i u ks. Dominika.
 6. Studium Duchowości Carmelitanum przy Prymasowskim Instytucie Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza rekrutację na koleją edycję szkoły, która trwa do 30 grudnia. Więcej informacji w gablocie.
 7. W gablocie została wywieszona informacja nt. powstałego w Bydgoszczy pierwszego w regionie Centrum NOWE ŻYCIE, którego zdaniem jest służba małżeństwom w zakresie diagnozy i leczenia niepłodności metodą NaProTechnologii. Zespół tworzą lekarze, fizjoterapeuta, dietetyki i psycholog (nowe-zycie.pl, 52-5108900).
 8. Msza Święta dla Małżeństw niesakramentalnych odprawiana jest w Bydgoszczy w kościele oo. Jezuitów w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.niesakramentalni.pl.
 9. Przypominamy, aby zarezerwowane intencje mszalne regulować najpóźniej na 2 tygodnie przed umówionym terminem.
Zamknij