Słowo Proboszcza przed Misjami Parafialnymi

Życie, w tym życie doczesne, to wielki dar, z którego można pięknie skorzystać lub który można całkiem zmarnotrawić. Bóg, Miłośnik Życia, dla życia nas stworzył – najpierw dla życia w świecie doczesnym, później dla życia w wieczności. A wieczność to nade wszystko miłość, czysta miłość. Miłość stanowi nasze przeznaczenie. Z miłości stworzył nas Bóg i dla miłości! Bóg jest Miłością.

Niestety grzech pierwszych rodziców, grzechy naszych przodków, także nasze grzechy wciąż komplikują i nasze życie, i nasze kochanie. Żyć całą piersią i pięknie kochać to nasze pragnienia, wciąż niespełnione… Stąd trzeba było, by Bóg stał się człowiekiem; by wzmocnił naszą wolę, a rozum oświecił. Mamy w tym udział przez dar chrztu świętego. Czy jednak dar ten w nas żyje? Czy żyje w nas to, co życie daje prawdziwe oraz piękną miłość? Tego Bóg dla nas pragnie! Tego chce i Matka. By żyć prawdziwie, by kochać pięknie, by być kochanym! Dlatego  w swych dłoniach wciąż trzyma Jezusa, trzyma i mówi: Czyńcie wszystko cokolwiek wam powie. Innymi słowy –  Co Syn mój mówi, prawdą jest! Słuchajcie słów Jego! Wtedy żyć będziecie! I kochać będziecie! I czuć się będziecie kochani!

Drodzy Parafianie! Nadchodzą ważne dni – dni Misji Świętych i dni Nawiedzenia Kopii Jasnogórskiej Ikony. Trzeba było na to czekać aż 40 lat! Spora część z nas pewnie takiej chwili już powtórnie nie przeżyje. Nie można tych dni, tej łaski zmarnować! Owszem, Maryja, Matka, od lat jest z nami w znaku obrazu Nakielskiej Pani. Znamy Jej bliskość, znamy Jej łaskawość. Niestety, nie wszyscy… Niektórzy o Niej zapomnieli, inni nie poznali, inni jeszcze zwątpili w prawdę słów Jej Syna. Bywa z nami różnie…  Teraz jednak jest czas łaski! Nie traćmy nadziei! Nie straćmy tej szansy! Matka nadchodzi, Ona – Wspomożenie Wiernych, Ucieczka grzeszników, Uzdrowienie chorych…

Tak, Więźniarka bocznego ołtarza (naszej świątyni), Matka kochająca, wciąż wypatrująca, wyruszyła w drogę! W Ikonie Jasnogórskiej, w jej kopii, przejdzie ulicami Nakła, by spojrzeć w okna dzieci – może ich zobaczy, może Ją zobaczą… To są nasze okna, to nasze mieszkania… Co tam się kryje? Maryja pragnie, byśmy pięknie żyli i byśmy kochali! Żyli całą piersią, z serca całego kochali.

MAMA szuka Ciebie! Matka kochająca. Daj się przytulić, nie bój się Jej objąć. I przestań dumać, co inni pomyślą, powiedzą… Tu chodzi o Ciebie i o Twoje życie. Rzuć się w Jej ramiona. Zaczerpnij sił do życia, zaczerpnij miłości. A jeśli tego trzeba, nie bój się zapłakać. Matka nadchodzi – Matka, która wszystko rozumie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.